Bravúros győzelem

2005 november 16 - szerda
Zala Volán ZTE  –  Dinamo Kurszk   72-63(18-18, 11-23, 21-6, 22-16)Zalaegerszeg, 200 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés. Zala Volán ZTE: Heller (9/3), Németh (14/6), Szélesy (9/6), Libicova (13), Moua (15).Csere: Szőke (12/6). Vezetőedző: Bencze Tamás.Dinamo Kurszk:  Ladtyeva (6),  Vedlya (7), Agalajeva (13),  Skidan (5/3), Grischkina (10). Csere: Kudryavtcheva (6), Guzdeva (6), Banar (3 ) Malentyeva (7/3).

Jól kezdett a vendégcsapat, pillanatok alatt 5-0-at mutatott javukra az eredményjelző. A negyed közepén sikerült fordítania a hazai csapatnak, azonban a vendégek gyorsan visszavették a vezetést. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második negyedben a vendégek kihasználva magassági fölényüket mindkét palánk alatt uralták a légteret, az egerszegiek ráadásul a támadásokban sokat bizonytalankodtak.

A nagy szünetet követően két nagyszerű negyedet produkált a hazai csapat. A harmadik negyed közepén előbb utólérte ellenfelét (45-45), majd  átvette a vezetést. Az egerszegiek védőmunkája jelentősen feljavult, s a megszerzett labdákból gyors kosarakat szereztek.  Sajnos a hajrában Libicova megsérült, de még ezt is elbírta az 5 felnőtt játékosra fogyatkozó hazai csapat.
A bravúros győzelem feltehetően azt is jelenti, hogy a Zala Volán ZTE továbbjut csoportjából.