Bravúros győzelem

2004 december 10 - péntek
ZTE Zala Volán – Diósgyőr  77-63(23-12, 15-20, 29-14, 10-17)Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Téczely, dr. Hollósy. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés.

ZTE Zala Volán: Szőke (12), Németh (17/9), Szélesy (4), Ruzicková (14/3), Viall (9).
Csere: Heller (14/6), Ambrus, Fowler (3), Rajki-Csontos (4).
Nagyon belekezdtek az egerszegi lányok, remekül védekeztek és pontos dobásokkal jelentős előnnyel kezdhették a második negyedet a nagyon jó játékerőt képviselő borsodiakkal szemben. Ekkor azonban zónavédekezésre állt át a Diósgyőr,  ami megfogta a hazaiak lendületét. A harmadik negyedben ismét a ZTE Zala Volán akarata érvényesült, játékosai kiváló százalékkal dobtak és több mint 25 pontos előnyre tettek szert. A befejező játékrészben kissé alábbhagyott a hazaiak lendülete, s a védekezésbe is több hiba csúszott. A vendégek felzárkóztak, de nem tudták veszélyeztetni az egerszegi csapat  biztos győzelmét.