Bravúros utolsó negyed

2007 október 06 - szombat
Zalakerámia ZTE-Marso-Vagép Nyíregyháza 114-87
(27-26, 24-18, 23-28, 40-15)Zalaegerszeg, 1.000 néző. Jv: Forrai, Tóth K., Győrffy.
Zalakerámia ZTE: Miskovics (22/3), Kámán (26/15), Hoffmann (18/3), Walters (10), Keresztes (11). Csere: Gáspár (15/6), Tóth A. (7), Baki (5/3). Edző: Nikola Lazics.

Gyengén kezdett a hazai csapat, néhány perc alatt ötpontos előnyre tettek szert a vendégek. Ezután azonban feljavult a hazaiak védekezése, s meg is fordították az eredményt. Amikor azonban sikerült 5-6 ponttal ellépniük ellenfelüktől, vagy egyéni hibáknak, vagy játékvezetői segédletnek köszönhetően a nyírségiek mindig felzárkóztak. A 3. negyed elején már mindkét hazai centernek négy személyi hibája volt, de szerencsére a vendégek nem tudtak mit kezdeni magassági fölényükkel. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 33. percben 80-80 volt az állás.
Ettől kezdve azonban már csak az egerszegiek voltak a pályán, nagyszerű teljesítményt nyújtva fölényes győzelmet arattak.
Az utolsó 7 percben 34-7-es rohamot produkált a Zalakerámia ZTE!!!! Nem semmi…