Búcsú a kupától

2007 április 12 - csütörtök
ZTE-Diósgyőr 3-3 (1-3)Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Bognár. Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés.ZTE: Varga – Kocsárdi, Csóka (Józsi), Kádár Máté – Nagy L., Molnár (Tóth), Ljubojevics (Dovicsovics), Koplárovics – Waltner, Lekics. Vezetőedző: Simon Antal.Gólszerzők: Ljubojevics, Lekics, Waltner, illetve Douva (2), Simon.

A ZTE egygólos hátránnyal várta a visszavágót. Mindenki azt várta, hogy a csapat koncentráltan játszik és ledolgozza hátrányát. Helyette az első 20 percben az egerszegiek ismét bizonyították, hogy védőjátékuk csapnivalóan rossz. Az első félidőben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. Szünet után hosszú hajrát nyitott a hazai csapat. Az egyenlítés viszonylag gyorsan sikerült, a folytatásban is sok helyzet adódott a kék-fehérek előtt, de Szalma a miskolciak kapusa bravúrosan védett, hárította Waltner 11-esét is. A Diósgyőr 5-4-es összesítéssel jutott tovább a kupában, tegyük hozzá megérdemelten. Az a csapat, amelyik hazai pályán 3 gólt kap, nem érdemli meg a továbbjutást. (Zala-lap Kft., B. I.)