Búcsú – emelt fővel

2005 január 20 - csütörtök
ZTE Zala Volán – Nadezhda Orenburg (orosz) 58-53 (13-9, 13-15, 15-16, 17-13) Zalaegerszeg, 300 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Schinas (görög), Gabaza (szlovák).

ZTE Zala Volán: Németh (15), Szőke (12), Ruzickova (11), Szélesi (2), Viall (9).
Csere: Heller (5), Pavetic (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.
Nadezhda Orenburg: Berseneva (4), Garadetskaya (9), Shamanina (9), Kuzina (18), Maksinenko (8).
Csere: Khilkova (3), Kovaleva (2), Karmanova.
Vezetőedző: Alexander Kovalov.

Az első negyedben jól zárták ki a palánk alól a hazaiak a vendégek két magas centerét, s megérdemelten jutottak vezetéshez. A folytatásban azonban érvényesült az orenburgiak magassági fölénye, s ha kis különbséggel is, de nyerték a második negyedet. Sőt a harmadik negyedben egyenlítettek, majd rövid időre át is vették a vezetést. Az egerszegiek azonban nem hagyták magukat, Szőke és Viall pontjaival egyenlítettek. A negyedik negyed nagy izgalmakat hozott, s bár előbb Viall, majd Ruzickova is kipontozódott, volt olyan pillanat, amikor a hazaiak már a továbbjutást jelentő 9 ponttal vezettek. A véghajrában azonban megérezte a hazai csapat centerei kiválását, s a rutinos oroszok a hazai pályán szerzett előnyükből 3 pontot megőriztek, s ezzel továbbjutottak. Bár a nagy bravúr, a komoly játékerőt képviselő, a harmadik legjobb orosz csapatként jegyzett Orenburg kiverése nem sikerült, a hazaiak emelt fővel vonulhattak le a küzdőtérről: mindent tőlük telhetőt megtettek a siker érdekében, ami hajszálon múlott.