Egerszegi érmek Tófejen

2016 július 04 - hétfő
Tófejen a falunap részeként rendezték meg a gyermek I. korcsoportos (2007-2008-ban születettek) szabadfogású birkózóversenyt. A viadalra, amelyet a jó időre való tekintettel szabadtéren rendeztek meg a házigazdákon kívül Körmendről, Nagykanizsáról és Zalaegerszegről is érkeztek sportolók.

A Zalaegerszegi birkózó Se fiataljai kitettek magukért és érmekkel térhettek haza. A 24kg-ban Baranyai Richárd és Rékli Hunor is bronzérmet szerzett. A 26 kg-ban Kerti Réka aranyérmet, míg Varga Nimród bronzérmet szerzett. A 28kg-ban Szegedy-Vargha Géza a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A 31kg-ban Kerti Atilla második, míg Henczi Marcell és Németh Marcell a harmadik helyen végzett. A 35kg-ban Henczi Benjámin, míg a 38 kg-ban Varga Zalán nyakába akasztottak aranyérmet. Ugyanitt Ruzsics Milán ezüstérmet szerzett. Végül a 42 kg-ban Lendvai Miklós a második helyen végzett.