Egy negyed edző nélkül

2006 március 29 - szerda
BSE  –  Zala Volán ZTE   66-59(20-14, 8-19, 23-10, 15-16)Bp-Városmajor, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért. Jv.: dr. Vígh, dr. Szakáll.Zala Volán ZTE:  Heller (7), Szőke (12/6), Németh (6), Libicova (5), Moua (26). Csere: Szélesy (3), Hedgepeth. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első negyedben csak ismerkedett egymással a két csapat, a több sérült miatt alacsonyabb szerkezettel kezdő hazaiak ennek ellenére előnyre tettek szert. A második negyedben magára talált a vendégcsapat, s főleg a pontos távoli dobásoknak köszönhetően ötpontos előnnyel vonulhatott pihenőre. A harmadik negyedben agresszívabbá vált a hazaiak védekezése, amihez a játékvezetők is partnerek voltak. Sőt a negyed közepén a reklamáló Bencze Tamásnak piros lapot mutattak fel. Az edző nélkül maradt egerszegi csapat derekasan küzdött, egyszer két pontra is megközelítette ellenfelét, azonban fordítani már nem tudott. A két nyert mérkőzésig tartó párviadalon így a fővárosiak 1-0-ás előnyhöz jutottak. (Zala-Lap Kft., B. I.)