Egy pillanatig sem volt esélyünk

2005 október 23 - vasárnap
PVSK  –  ZTE  69-49(16-13, 18-12, 16-10, 19-14)Pécs, 700 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Földházi, Ádám, dr. Győrffy.

ZTE:  Simon (4), Kováts (8/6), Hoffmann (7/3), Edmondson (6), Csaplár Nagy E. (12).
Csere: Keresztes (3), Payton (6), Baki (3/3), Vertetics. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Az egyébként sem játékoskerettel rendelkező ZTE-ből hiányzott sérülés miatt Cseszlai és Payton sem teljesen egészségesen vállalta a játékot.  A hazaiak már az 5. perc végén 12-4-re vezettek, de a negyed végére feljött a ZTE. Ezt követően azonban a biztosabban dobó hazaiak minden negyedben pár ponttal növelték előnyüket  s végül biztosan győztek a lelkesen küzdő, de főleg a támadásban gyengélkedő vendégek ellen.