Elpáholtuk a bajnokot

2007 november 30 - péntek
Zalakerámia ZTE – Szolnoki Olajbányász 75-51(22-14, 23-7, 15-14, 15-16)Zalaegerszeg, 1.200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Forrai, Kapitány, dr. Páli.Zalakerámia ZTE: Miskovics (19/9), Gáspár (7/3), Kámán (19/6), Keresztes (6), Garma (4). Csere: Walters (6), Hoffmann (6/6), Tóth Á. (6), Baki, Simon, Kováts, Stárics. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Idegesen kezdett, de szerencsére hamar megnyugodott a hazai csapat, s a félidő közepén már 6 ponttal vezetett. A lendület a második negyedben tovább tartott, az egerszegiek állva hagyták ellenfelüket. Jól védekeztek, eredményesen támadtak, 23 pontjukra a bajnok szolnokiak mindössze héttel tudtak válaszolni.

A nagy szünet után sem változott a játék képe, a 23. percben már 30 ponttal vezetett a hazai csapat (51-21). Ezután más-más okból mindkét edző a cseréknek adott játéklehetőséget. Amikor azonban a negyedik negyedben a Zalakerámia ZTE több mint 3 percig nem dobott kosarat, az egyébként lázasan játszó Miskovics visszajött a pályára, s  a Zalakerámia ZTE nagy különbségű győzelmét már semmi nem fenyegette. (Zala-Lap Kft., B.I.)