keresés a weboldalon

Zalaegerszeg

Emlékmontázs – Búcsú az iskolánktól

Zalaegerszeg címer
Hírek

Emlékmontázs – Búcsú az iskolánktól

2014 május 12 - hétfő
Féltem és ijedt voltam. Az első évnyitón még nem tudtam, hogy mi vár rám. Egy kedves tanító néni bevezetett minket a termünkbe és mindent elmagyarázott. Másnap már könnyebb szívvel indultam az iskolába. Sokat játszottunk és gyorsan tanultunk. Néha előfordult, hogy anyának szólítottuk Ildi nénit vagy Erika nénit. Nem is tévedtünk nagyot, hiszen pontosan olyanok voltak, mint a szüleink, csak ők az iskolában egyengették az utunkat.

Hamarosan már közeledett a negyedik év vége. Ismét félni kezdtem. Nem tudtam, hogy mi vár rám. Ijesztő volt a felső tagozat gondolata: a nehéz tananyagok, a nagyobbak, a felelősség, de legjobban attól rémültem meg, hogy fogalmam sem volt, hogy mit, hol és hogyan csináljak. De volt egy őrangyalunk. Mindent megmagyarázott, mindenen átsegített, és ha kellett sírhattunk a vállán. Igyekezett kihozni belőlünk a legjobbat. Biztos, hogy rengeteg erőt, időt, szeretetet és áldozatot hozott értünk a mi drága Éva nénink. Nem tudtuk, hogy mi vár ránk, de ott volt velünk Robi bácsi, Trixi néni, egy hihetetlen osztályfőnök és nagyszerű matektanárok. A fizika és a kémia bonyolult labirintusába vezetett be minket Andi néni és Bori néni. Írókkal, versekkel, alanyokkal és állítmányokkal barátkoztunk Emőke nénivel. Az udvart, a padokat és az egész iskolát megszépítő igazgatónkról sem feledkezhetünk meg. Fel sem lehet sorolni az összes tanárt, akik mind a segítségünkre voltak. Köszönjük. Köszönünk nekik mindent. Nagyon fognak hiányozni!

Gonda Anna, Varga Tamara 8.b
Belvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola,
Petőfi Sándor Székhelyiskola

Tartalom megosztása: