Érdemes volt kiállni

2008 november 20 - csütörtök
Ceglédi EKK – Zala Volán ZTE 64-90 (14-25, 11-18, 25-22, 14-25) NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Cegléd, 200 néző. Jv: Kapitány, Farkas.

Ceglédi EKK: Orbán (10/6), Halmi (13/6), Hegedűs (8), Tiba (11/3), Serbán (16/3). Csere: Baksa (1), Gál (3), Bogádi, Józan, Lakatos 2, Nagy. Vezetőedző: Földi Sándor.

Zala Volán ZTE: Szalay (8), Pungor (7/6), Ambrus (5), Varga Zs. (30/6), Horváth Zs. (12). Csere: Gavriloska (9), Takács (2), Sztanoeva (2), Szélesy (5/3), Rasheed (10/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A lendületesen kezdő vendégcsapat gyorsan eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Csak a harmadik negyedben volt egyenlő ellenfél a hazai csapat, ekkor az egerszegiek nem tudtak alkalmazkodni a játékvezetői felfogáshoz. A befejező negyedben azonban ismét a vendégek irányították a játékot és magabiztosan győztek.

Értékelés: Bencze Tamás vezetőedző: – Érdemes volt eljönnünk, mert a mérkőzésen sok figurát, hasznos elemet tudtunk gyakorolni. Egyébként azért álltunk ki, mert a találkozót két A-kategóriás bíró vezette. Ezt ígérte nekünk egyébként a szövetség is. (Zala-Lap Kft., B. I.)