Értékes győzelem

2005 november 19 - szombat
Zala Volán ZTE  –  Rába Quelle Foton Győr  75-68(22-18, 19-13, 12-17, 22-20)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Téczely, Győrffy.Zala Volán ZTE:  Heller (9/6), Szőke (11/3), Németh (9/6), Szélesy (20/6), Moua (20). Csere: Fitos, Ambrus (5/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdtek az egerszegi lányok, öt perc után már 12-4 volt az eredmény. Ezután védekezésükbe több hiba csúszott és feljött a vendégcsapat. Előbb egyenlítettek, majd rövid időre a vezetést is átvették. Elsősorban Moua eredményességének köszönhetően azonban gyorsan visszavette a vezetést a hazai csapat, sőt a harmadik negyed végefelé előnye már 12 pont is volt. A befejező játékrészben – ha küszködve is – de megtartotta előnyét a Zala Volán ZTE és értékes győzelmet aratott egyik riválisa ellen.