Évzáró közgyűlés és mikuláskereső a tájfutóknál

2016 december 16 - péntek
Hagyományosan december elején tartja a TRIÓ Egerszeg Zalaegerszegi Tájfutó klub az éves közgyűlését.

Az összejövetelen Fehér Ferenc elnök beszámolt az elmúlt év jelentős történéseiről, melyből kiderült, hogy a tavasszal 25 éves egyesület eddig legsikeresebb évét zárta. Az egyesületek országos rangsorba az előkelő nyolcadik helyen zárt és a bajnoki versenyeken kétszer annyi pontot gyűjtöttek mint a tavalyi évben. Az elnök összegzése szerint összesen harminc magyar bajnoki érmet szereztek a klub tagjai, melyek közül az utánpótlás és a szenior versenyzők is kivették részüket. A magyar bajnokságban hat egyéni éremnek örülhettek a tájfutók, amik közül kiemelkedik Porgányi Márk és Sárecz Éva egyéni győzelme. Az eredményesség mellett a rendezvényszervezés területén elprelépett a klub. Összesen 46 sporteseményt bonyolítottak le az év folyamán, melyeken több mint 6600-an vettek részt.Ezen programok közül kiemelkedett a májusi Tájfutás Világnapi programsorozat, amikor egy napon 2406 fővel sikerült a tájfutást megismertetni. A közgyűlésen a klubvezetés megjutalmazta a legjobban teljesítő versenyzőit. A legjobb tájfutó a felnőttek között Porgányi Márk és Sárecz Éva lett, míg az utánpótlás korosztályban Csertán András és Porgányi Anna kapta a díjat. A Galambos Péter Díjat idén Fekete Sámuel vehette át.

Az elmúlt hétvégén, új helyszínen, a Csácsbozsoki Arborétumban rendezte meg a TRIÓ-Egerszeg ZTC a hagyományos sportág bemutató versenyét. Ezúttal közel százan vettek részt a programon. A résztvevők számára tájfutó térképen ábrázolt helyekre kihelyezett mikulás csokikat kellett megkeresni. Azok, akik megtalálták a 90 kihelyezett csoki mikulás valamelyikét, azt el is vihették. A program során a Télapóval is találkozhattak a gyerekek, akik verssel vagy énekkel kedveskedtek, újabb ajándékot kaptak. A feladatot teljesítőket a rendezők forró teával, süteménnyel várták a célban. A rendezvényen résztvevők a program végén sorsoláson vettek részt, ahol számos ajándék talált gazdára.