Fájdalmas vereség

2005 január 16 - vasárnap
Zalaegerszegi TE – PVSK  69-83(18-24, 18-19, 19-17, 14-23)Zalaegerszeg, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bognár, Frányó.ZTE: Cseszlai (8), Fullowe (8), Kámán (16/3), Hoffmann (12/9), Csaplár Nagy E. (20/6). Csere: Keresztes (2), Kováts, Wehner, Simon (3/3). Vezetőedző: Kovács László.

Az első negyed elején rövid ideig vezetett a ZTE, ebben az időszakban jó ritmusban támadott és a védekezése megfelelő volt. Hatpontos egerszegi vezetésnél azonban a pécsiek edzője időt kért, s ezt követően a vendégek egy 15-0-ás sorozattal fordítottak. A folytatásban a hazaiak már csak futottak az eredmény után. A negyedik negyedben ugyan 3 pontra sikerült megközelíteni a vendégeket, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. A pécsiek erősen közepes teljesítménnyel is biztosan nyertek a főleg támadásban gyengélkedő ZTE ellen.