Fölényes győzelem

2008 május 14 - szerda
Zalakerámia ZTE – Kaposvári KK    82-49(23-23, 22-9, 19-11, 18-6)Zalaegerszeg, 250 néző.  NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: Pálla, Tóth K. , Fekete.Zalakerámia ZTE:  Simon (4), Hoffmann (12/6), Kámán (11/3), Gáspár (12/6), Bassette (21). Csere:  Baki (12/6), Walters (7), Kováts V. (3), Vertetics, Stárics. Vezetőedző: Nikola Lazics.

A mérkőzés első negyedében kevés hangsúlyt fektettek védekezésre a csapatok. A folytatásban a hazai csapat egy ideig megpróbált gyors támadásokból kosarakat szerezni, ez csak részben a sikerült. Ugyanakkor védőjátéka feljavult, s lassan elhúzott ellenfelétől. A harmadik negyed első öt percében a vendégek nem szereztek kosarat, s ez gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzés sorsát, a zalaiak 55-34-es vezetésre tettek szert. A befejező negyedben tovább nőtt az egerszegi csapat előnye, s fölényes győzelmet aratott. (Zala-Lap Kft.)