Fölényes győzelem

2006 március 15 - szerda
ZTE KK  –  Kaposvári KK    97-65 (31-13, 24-15, 20-22, 22-15)Zalaegerszeg, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Király, Kiss, Téczely.ZTE KK:  Cseszlai (5/3), Simmons (18/9), Hart (25/3), Edmonson (15/3), Keresztes (12). Csere: Simon (5),  Csaplár Nagy E. (3), Baki, Mándity (5/3), Kováts. Vezetőedző: Kis Attila.

Nagyszerűen kezdett a ZTE, már a 2. percben 9-0-ra vezetett. Az egerszegi csapat jól védekezett és támadásban is eredményes volt, így fokozatosan nőtt az előnye. A második negyed elején kissé megtorpant a lendület, de a játékrész közepén ismét feljött a hazai csapat. A harmadik negyedben a somogyiak szigorúbb védekezése átmenetileg eredményes volt, valamelyest csökkent a több mint húszpontos előny. A befejező játékrészben az sem zavarta a hazaiakat, hogy centereik a kipontozódás szélére sodródtak, mert a csereemberek is jól teljesítettek. A ZTE  végig vezetve fölényesen nyert az esélyesebb kaposváriak ellen. (Zala-Lap Kft., B. I.)