Gyenge dobóteljesítmény

2008 november 15 - szombat
Atomerőmű – Zalakerámia ZTE 81-64 (23-17, 18-16, 22-10, 18-21). NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 1200 néző, Vezette: dr. Páli, dr. Dráb, dr. Hollósy.

Atomerőmű: Nichols (2), Williams (15/6), Gosa (22/9), Johnson (17/3), Csaplár-Nagy E. (3/3), Csere: Gulyás (15), Mészáros (3/3), Kiss Zs., Medve (4), Morgen, Panta. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (6), Watson (27/3), Kámán (2), Jones (10), Helbich (11), Csere: Tóth Á., Gáspár (3/3), Trepák (3), Simon L., Baki (2). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Az egész mérkőzés során nagyon gyenge dobóteljesítményt nyújtottak az egerszegiek, mindössze 33 százalékos biztonsággal céloztak. Ennek ellenére az első két negyedben még tartották magukat. A harmadik negyed közepén azonban gyors indításokból szerzett kosaraknak köszönhetően 20 pont fölé nőtt a hazaiak előnye. A befejező játékrészben ugyan a Zalakerámia ZTE valamelyest csökkentette hátrányát, de nem tudta kétségessé tenni a paksiak fölényes győzelmét.

Vélemények: Bodrogi Csaba szakmai igazgató: – Ilyen gyenge dobószázalékkal nem lehet nyerni.

Kámán Tamás, a Zalakerámia ZTE játékosa: – A jobb játékerőt képviselő Atomerőmű annyit adott adott ki magából, amennyi a biztos győzelméhez kellett. (Zala-Lap Kft., B. I.)