Győzelem és előny

2010 február 25 - csütörtök
Vasas Csata – ZTE NKK 68-77 (21-16, 7-23, 21-21, 19-17) Budapest, 100 néző. Jv.: Gál, Farkas, Fodor. Magyar Kupa női kosárlabda mérkőzés, a legjobb 4 közé jutásért, első találkozó.

Vasas Csata: Somogyi (17/3), Czank (18), Laktóth (19/9), Szondy, Fejes (9/3). Csere: Bagi, Velkei, Győr (5/3), Adamecz, Mansare. Vezetőedző: Diósdi Deák Éva.

ZTE NKK: Bukovszki ((6/6), Ambrus (8/3), Czukor (7/3), Rasheed (13), Crasnoscioc (21). Csere: Szász (9/3), Hersics (8), Szalay (5/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A lendületesen kezdő fővárosiak az első negyedben meglepték az álmosan kezdő zalaiakat. A második negyedben alaposan feljavult a ZTE védőjátéka, s ez biztos alapot nyújtott az eredményes támadásvezetéshez. Gyakorlatilag a vendégek itt eldöntötték a mérkőzést, többször 15 ponttal is vezettek.

A Vasas Csata mindent megpróbált, de nem tudta kétségessé tenni az egerszegiek győzelmét. Az idegenbeli siker azt jelenti, hogy a ZTE NKK nagy lépést tett a Magyar Kupa négyes döntője felé.

Vélemény

Török Róbert, a ZTE technikai vezetője: – Győztünk a fővárosban, a kosárlabdában a 10 pont körüli vezetés ugyan nem nagy előny. A szívós Vasas Csata ellen otthon is figyelnünk kell, és akkor nem lehet gond a továbbjutással.