Húsz pont is volt már az előny

2008 december 10 - szerda
Zalakerámia ZTE – Soproni sÖrdögök 95-83 (24-17, 28-25, 17-19, 26-22) Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért. Zalaegerszeg, 500 néző. Jv.: Forrai, Tóth K., Márton.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (8/6), Gáspár (12/6), Kámán (12/6), Watson (31/12), Helbich (17). Csere: Trepák (15) , Simon, Baki. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Jól kezdett a Zalakerámia ZTE, a 4. percben már 12-4-re vezetett. Védekezésbeli hibák miatt azonban gyorsan felzárkóztak a vendégek, s a negyed befejezése előtt nem sokkal már csak két pont volt a hazaiak előnye. A második játékrészben ismét lendületesen kezdtek az egerszegiek, de a koreográfia ugyanaz volt, mint az előző negyedben, azaz a vendégek ismét felzárkóztak. Mindkét oldalon hiánycikk volt a hatékony védekezés.

A nagyszünetet követően a Zalakerámia ZTE gyorsan begyűjtötte 4 személyi hibáját, s a vendégek ezt jól kihasználták, újra felzárkóztak. Aztán a hazai csapat ismét megrázta magát, s a 27. percben 64-56-ra vezetett. A befejező játékrész elején remekelt az egerszegi csapat, a 33. percben 79-65-re, a 37.-ben pedig már húsz ponttal (87-67) vezetett. A hajrában azonban fegyelmezetlenül, könnyelműen játszott, s ez megbosszulta magát, a soproniak jelentősen csökkentették hátrányukat. A kérdés: elég lesz-e 12 pont a januári visszavágón?

Vélemény: Völgyi Péter, vezetőedző: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk. Remélem, hogy előnyünk elegendő lesz a továbbjutáshoz.