Idegenben nyert a ZTE NKK – Végig vezetve nyert Pécsen a női együttes

2016 november 07 - hétfő
A női kosárlabda bajnokság 7. fordulójában, a szezonban eddig nyeretlen PINKK pécsi 424 együtteséhez látogatott a ZTE NKK.

PINNK Pécsi 424- ZTE NKK 63-71 (14-21, 18-19, 11-14, 20-17)
Pécs, Gandhi Gimnázium és Kollégium sportcsarnoka
JV: Ádám J., Gyuris P., Kovács N.

ZTE NKK: Nagy 11, Kovács G.-, Burkholder 23/9, Horváth Zs. 10, Daniels 8, csere: Gáspár-Szalay 7, Kovács C. 2, hegedüs-Őri 8, Böröndy 2, Orsó-, edző: Gáspár Dávid

Harcosan kezdett a zalai együttes és a 3. percre hat ponttal elhúzott (6-12). A hazaiak ponttalanul céloztak, míg a vendégek fokozatosan növelték előnyüket. Burkholder vezérletével, aki két távolit is berámolt a negyedben, a 8. percben már 9-21-re vezetett a ZTE NKK. A negyed végére hét pont maradt a megszerzett előnyből (14-21).

A második negyed elejét megnyomták a zalaiak és egy 8-0-s rohanással újra tíz pont fölé növelték előnyüket (14-29). A folytatásban kisebb hullámvölgybe került Gáspár Dávid együttese és ezzel párhuzamosan a pécsiek támadásai is pontosabbak lettek. Egyre csökkent az előny és a 16. percre már csak hat pont volt a különbség a csapatok között (25-31). A félidő hajrájában rendezték soraikat a vendégek és visszaverték a hazaiak felzárkózási kísérletüket. A nagyszünetre nyolcpontos vezetéssel mehetett a ZTE NKK (32-40).

A nagyszünet után harcosabba kezdett a PINKK és próbált faragni a hátrányából. A vendégek koncentráltan játszottak és állandósult a 8-10pont körüli előnyük. A záró negyed elején Burkholder egy hármassal növelte 14 pontra a zalai előnyt (43-57). A 33. perctől hosszú hajrát nyitottak a pécsiek és három perccel a találkozó vége előtt három pontra zárkóztak (57-60). A hajrában Burkholder harcossága és pontos büntetőzése is kellett a ZTE NKK első idegenbeli sikeréhez.