Így is lehet nyerni

2007 május 07 - hétfő
ZTE – Kaposvár 2-1 (2-1)Zalaegerszeg, 2500 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Pánczél. Asszisztensek: Ring, Takács. Góllövők: Waltner (31.), Ljubojevics (40.), ill. Zahorecz (12., 11-esből). Sárga lap: Dianu (12.), Ljubojevics (81.), Ramadani (88.), ill. Zahorecz (20.), Maróti (30.), Mező (35.), Grúz (86.). Piros lap: Dianu (60.).ZTE: Lipcak – Tóth Z., Csóka, Botis, Dianu – Máté, Ljubojevics – Nagy L.(Simonfalvi 58.), Franciskovics (Ludánszki 65.), Józsi Gy. – Waltner (Ramadani 85.). Vezetőedző: Nagy Tamás.Kaposvár: Milinte – Petrók, Zahorecz, Maróti, Kovacsevics (Bozovics 78.) – Pintér, Szakály, Vasziljevics, Mező (Grúz 46.) – Oláh, Alves. Vezetőedző: Prukner László.

Így is lehet nyerni: nem jó játékkal, de alázattal, lelkesedéssel, felszántva a pályát. A meglehetősen tartalékos hazai csapat az első félidő második felében magára talált és két szép góllal fordított. Szünet után, főleg Dianu kiállítását követően emberhátrányban már csak az eredmény megőrzésére fordította energiáit. Igaz befejezés előtt kevéssel egy kontrából akár növelhette volna előnyét.

Nagy Tamás, a ZTE vezetőedzője: – Fenéken csúszva, példás küzdeni tudásról számot adva, nem jó játékkal, de megnyertük a mérkőzést.
Prukner László, a Kaposvár vezetőedzője: – Egerszegen pontot szerezni mindig a bravúr kategóriájába tartozik. Ma is volt rá esélyünk, de úgy érzem, saját magunkat vertük meg.
Nagy Lajos, a ZTE játékosa: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, a szünet után óriási szívvel játszottunk és sikerült megtartani minimális előnyünket.
Varga Zoltán, a ZTE cserekapusa: – Enyhén szólva felejthető játékvezetés mellett nagyszerűen küzdöttek csapattársaim. Lipcak remekül védett és nagyon fontos három pontot szereztünk. (Zala-Lap Kft.)