Itthon jobban ment

2007 november 21 - szerda
Zala Volán ZTE-Neuchatel (svájci) 79-69(30-14, 18-30, 12-14, 19-11)Zalaegerszeg, 200 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés.Jv: Lencowsky (lengyel), Nitu (román).
Zala Volán ZTE: Creamer (15/3), Turóczi (4/3), Kubatova (10), Szélesy (8/6), Milkova (23). Csere: Horváth Zs. (10), Ambrus (5/3), Czukor (2), Hersics (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.Neuchatel: Charlies (14/12), Hicks (21/3), Slaviero (5), Bovykina (14/12), Wilkins (12). Csere: Crelot (3), Schmied, Rol.

Repülőrajtot vettek az egerszegi lányok, az első negyedben jól védekeztek és jó ritmusban támadtak. A folytatásban zónára tért a vendégcsapat, s ez nem ízlett a hazaiaknak. A svájciak fokozatosan dolgozták le hátrányukat. A harmadik negyedben már két pontra is csökkent az előny (60-58). A befejező negyedben ismét fegyelmezetten védekezett a hazai csapat, támadásban pedig Milkovát nem tudták tartani a vendégek, így alakult ki a végére a tízpontos különbség. Ami azt is jelentette, hogy a Zala Volán ZTE megszerezte a kupában első győzelmét, a vendégek viszont maradtak pont nélkül.