Judós érmek a régiós csapatversenyen

2016 november 17 - csütörtök
Százhalombattán rendezték meg a Diák C korosztály Országos Judo Bajnokságát. Zala megyét a Zalaegerszegi Judo Sportegyesület hét versenyzővel képviselte a 278 fős mezőnyben, ahol 2 ezüstérem, egy 5. és egy 7. pontszerző hely született.

Dörnyei Dorisz a lány 27 kg-os kategóriában 3 ippon értékű győzelemmel és egy vereséggel ezüstérmet szerzett. Ódor Noel a fiú 27 kg-os kategóriában erőnyerőként kezdett, majd 2 győzelmet követően bírói döntéssel maradt alul a döntőben, így a második helyen végzett.

(A képen a 2 ezüstérmes, Dörnyei Dorisz és Ódor Noel)

Vízi Zsófia Luca a lány +45 kg-os kategóriában két magabiztos győzelem után a döntőbejutásért kapott ki, így a bronzért küzdhetett, ahol 1 wazari és 2 yukoval vezetett, azonban egy rossz mozdulatot követően leszorítással veszített, így az ötödik helyen fejezte be a küzdelmeket. Bordács Anita nagyszerű versenyzéssel a 7. helyen végzett. A régiós csapatversenyben a fiúk az ötödik, a lányok a negyedik helyen végeztek.