Két negyed után még vezettek

2009 november 01 - vasárnap
Seat Lami Véd Győr – ZTE NKK 81- 60 (16-22, 24-21, 20-6, 21-11) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 50 néző. Jv.: Kapitány, Makovsky. Győr: Englert (5/3), Radunovics (22), Fűrész (9/3), Kovács (7/6), Imbergerova (6/3). Csere: Keller (5), Djelmis (21/15), Borovicskova, Horváth Zs. (6). Vezetőedző: Tapodi Péter.

ZTE: Bukovszki (16/3), Szélesy (15/12, Rasheed (9), Ambrus, Crasnoscioc (14/6). Csere: Szalay, Czukor (4), Hersics (2), Szász. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Nagyszerűen kezdett a mérkőzést a jóval esélyesebb Győr otthonában az egerszegi csapat. A zalaiak jól védekeztek és jó ritmusban támadtak. Az egerszegi lányok lendülete a nagy szünetig tartott. Szünet után ismét jött a kritikus harmadik negyed, amelyben a hazaiak eldöntötték a mérkőzés sorsát. A záró negyedben továbbra is a vendéglátók akarata érvényesült. A második két negyedben mezőnyből 22 százalékkal dobtak a vendégek, ez a dobóteljesítmény nagyban hozzájárult vereségükhöz.

Értékelés
Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: – Kár a mérkőzésért, mivel ennél több volt ebben a találkozóban.