Kiizzadt győzelem

2006 április 21 - péntek
Zala Volán ZTE – Atomerőmű Szekszárd  71-64(23-19, 20-13, 9-20, 19-12)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért. Jv.: Győrffy, Vétek.Zala Volán ZTE: Heller (6), Szőke (19/9), Németh (18), Libicova (13), Moua (7). Csere: Szélesy (4), Hedgepeth (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első két negyedben még elfogadható teljesítményt nyújtott a hazai csapat, 11 pontos előnnyel vonulhatott a nagy szünetben az öltözőbe. A folytatásban azonban rövid idő után megtört az egerszegi lányok lendülete, érthetetlenül kapkodni kezdtek, s ellenfelük 15 pontos hátrány dolgozott le. Előbb kiegyenlített, majd szinte végig partiban volt a hazaiakkal. Végül az utolsó percekben sikerült kicsikarni a győzelmet, amelynek eredményeképpen a Zala Volán ZTE a Szeviép Szegeddel az NB-I. 5. helyéért küzdhet meg. (Zala-Lap Kft., B. I.)