Kiszenvedtük a győzelmet

2006 április 20 - csütörtök
ZTE   –  Falco Szombathely   75-64(22-13, 15-19, 19-15, 19-17)Zalaegerszeg, 400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Valovics, Fekete, Makovsky.ZTE: Cseszlai (13/6), Simon (6), Simmons (28/6), Hoffmann (9), Csaplár Nagy E. (11). Csere: Kováts (4), Keresztes (4), Vertetics. Vezetőedző: Kis Attila.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, de mindkét oldalon sok volt a hiba. Az első negyed végén a ZTE játszott valamivel pontosabban, így kilencpontos előnyre tett szert. A folytatásban egy ideig még a hazaiak voltak eredményesebbek, azonban a negyed közepétől kezdve szép lassan 17 pontos előnyt adtak le. A szombathelyiek a 3. harmad közepén ki is egyenlítettek (40-40). Ekkor azonban Cseszlai labdát szerzett Kálmántól, s a vendégek kulcsembere utána rúgott az egerszegi játékosnak. A játékvezetők kiállították a válogatott játékost, s ez döntőnek bizonyult a mérkőzés kimenetele szempontjából. Bár a hazai csapat sem játszott jól, végül kiszenvedte a győzelmet. A ZTE az alapszakaszt a 13. helyen zárta. (Zala-Lap Kft., B. I.)