Kiszenvedtük a győzelmet

2006 április 08 - szombat
MAFC – ZTE  89-91(31-27, 24-25, 17-20, 17-19)Budapest, 200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Hartyányi, Győrffy, Makovsky.ZTE:  Hart (32), Edmonson (10), Csaplár Nagy E. (4), Cseszlai ( 23/15), Simmons (9/3). Csere: Simon, Kováts, Hoffmann (3), Keresztes (2), Baki (8). Vezetőedző: Kis Attila.

Jól kezdtek a hazaiak, gyorsan 8-2 re elhúztak. Az egerszegiek az első negyedben gyengén védekeztek, szerencsére támadásban jó teljesítményt nyújtottak. Ebben az időszakban a hazaiak közül Madisont és Toromannt nehezen tartották a vendégek. A folytatásban összeállt a ZTE védekezése és fokozatosan fölzárkózott, majd át is vette a vezetést. A vendégek a 35 percben már 85-78-ra vezettek, de a hajrában több eladott labdának, pontatlan dobásnak köszönhetően egyenlített a MAFC. 1,4 másodperccel a vége előtt 89-89-es állásnál, a hazaiak szabálytalankodtak Hoffmann-nal szemben, a sértett mindkét büntetőt bedobta, s ez a vendégek győzelmét jelentette. A ZTE nagyon értékes pontokat szerzett a kiesési rangadón, ezzel jelentősen megnövekedtek esélyei a bentmaradásra. (Zala-Lap Kft., B. I.)