KNOCK-OUT! Hazai bravúr a Fradi ellen (Videó)

2011 január 16 - vasárnap
Nem tévedés, nem boksz, kosárlabda! A zalaegerszegi ZTE NKK női kosárlabda csapata kiütéses győzelmet aratott az esélyesebbnek tartott fővárosi FTC csapata ellen.

Akik a statisztikákat nézegették a mérkőzés előtt, egyértelműen a jó erőkből álló, a tabella negyedik helyén álló budapesti együttest tartották az esélyesnek. A Fradi magabiztosságát növelhette a szezonnyitón kivívott győzelem a zalai lányok ellen, a tabellavezető csapatok elleni jónak mondható szereplés, a megerősödött játékos keret és az ellentmondásokat nem ismerő zalaegerszegi kötődésű Farkas Sándor vezetőedző személye és munkája is.

Pedig ha valaki tudhatta, Ő igen, hogy milyen a zalai virtus. Az Egerszegi lányok maga-
biztosan, harcos amazonként érkeztek a parkettre, jelezve, a győzni akarást a hazai pályán.

Az első komolyabb ütést Bukovszky vitte be, ekkor már 20:9 re vezettek Gáll Tamás lányai. Ez az előny a későbbiekben sem csökkent, hiszen a 2., 3. és utolsó negyedet (23:15,
20:13, 20:14) különbséggel zárta a csapat. A végeredmény pedig jelentős különbségű, ki-
ütéses győzelem lett (83:51).

A folytatásban a ZTE NKK játékosai január 22-én a BEAC otthonában lépnek pályára,
a hazai közönség legközelebb január 29-én a Vasas Csata ellen láthatja újra játszani a
Zala Volán ZTE NKK női kosárlabda csapatát.

Gáll Tamás vezetőedző elmondta, szoros meccsre, de győzelemre számított hazai pályán,
Ez a mérkőzés tartást, magabiztosságot adhat a csapatnak, melyet a következő meccs fokozhat. A kemény fizikai edzésmunka pedig meghozza a gyümölcsét.