Már biztosan a legjobb nyolc között

2007 március 29 - csütörtök
Kaposvár – Zalakerámia ZTE 75-84
(19-20, 12-24, 19-16, 25-24)
Kaposvár, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv: Földházi, Szilas, Kapitány.
Zalakerámia ZTE: Simon (1), Kováts, Bell (26/12), Miskovics (21/12), Powell (9). Csere: Keresztes (8), Gáspár (5/3), Baki (14/12). Vezetőedző: Nikola Lazics.

A mérkőzés elején az egerszegiek még nem tudták megfogni a hazaiak „pontgyárosait”, s így hiába dobtak eredményesen, nem sikerült jelentősebb előnyre szert tenni. A második negyedben Gáspár becserélését követően feljavult a ZTE védekezése, s többek között Baki hárompontosaival sikerült elhúzni ellenfelétől. A harmadik negyedben zónavédekezésre állt át a Kaposvár, s ennek egy ideig a Zalakerámia ZTE nem találta ellenszerét.

Sőt, az utolsó negyed befejezésde előtt 5 perccel a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük (65-65). A mérkőzés hajrájában azonban Miskovics két, Bell egy hárompontosával ismét előnyre tett szert az egerszegi csapat, ami a végéig sikeresen meg is őrzött. A találkozót követően a Kaposvárra átlátogató drukkerek nagy ünneplésben részesítették a már egészen biztosan a legjobb nyolc közé jutó egerszegi csapatot.