Megemlékezés március 15-én
A múltat idéző nótákat követően dr. Gyimesi Endre polgármester azt elemezte, mi valósult meg azokból a célokból, melyeket több mint másfél évszázaddal ezelőtt fogalmaztak meg őseink.
– Akárcsak 1848-ban, 1956-ban, majd 1989-ben is tizenkét pontban foglalták össze követeléseiket a rendszerváltás nagyjai. Nem kívántak sokat, semmi többet, mint egyenrangú, szabad, felelősségteljes magyar életet – fogalmazott dr. Gyimesi Endre, majd így folytatta. – Ha évtizedes késésekkel is, de elérték céljukat a forradalmak. Megszületett 48 után a kiegyezés, felpuhult 56 után a kádári diktatúra, és megteremtődtek a feltételek a harmadik, a csendes forradalom, a rendszerváltás előtt. Ha forradalmaink logikáját követjük, lassan elérkezett az ideje, hogy immár tizenöt esztendő elmúltával a rendszerváltás is elérje célját, és végre megtörténjen a valódi rendszerváltás. Történjenek meg azok a változások, amelyeket akkor, 1988 márciusában az ellenzéki erők, ott a Szabadság-téren megfogalmaztak.
Beszéde folytatásaként a márciusi ifjak és napjaink követeléseit hasonlította össze dr. Gyimesi Endre, majd összegzésként úgy fogalmazott: 1848. március 15-e példát mutat összefogásból, reményből és hitből. Kötelez bennünket munkára, szeretetre, megbocsátásra, igazságra, tisztességre, hazaszeretetre, és nemzetszeretetre.
Csány László szobrának talapzatán a város és a megye vezetői, politikai pártok, valamint társadalmi szervetek képviselői helyezték el az emlékezés koszorúit.
Tartalom megosztása: