Megnyugtató előny a visszavágóra

2009 november 21 - szombat
ZTK FMVas – Podbrezova (szlovák) 7:1 (3627:3452) BL férfi tekemérkőzés a 8 közé jutásért. Első találkozó.
Nagyszerűen kezdett az egerszegi csapat, már az első körben 3:0-s vezetésre tett szert. A vendégeknél ugyanakkor az egyéni világcsúcsot tartó Zavarko megsérült, de folytatta a játékot.

A második körben is magabiztosak voltak a hazaiak és kis szerencsével akár 8:0-ra is nyerhettek volna. Azonban így sincs ok a szomorkodásra, a belső szettpontokat tekintve is jól állnak, 18:6-ra vezetnek.

Eredmények: Fehér Z. (601 fa) – Zavarko (587 fa) 1:0 Kiss T. (609) – Csalics (589) 2:0 Bese (594) – Tomka (Pasiak) (539) 3:0 Nemes (593) – Pesta (582) 3:1 (a belső szettpontok alapján szlovák versenyző volt a jobb) Farkas S. (632) – Foltin (583) 4:1 Boanta (Fehér L.) (598) – Vadovics (572) 5:1 A több ütött fáért járó két pontot az egerszegi csapat kapta, így alakult ki a 7:1-es végeredmény.

Értékel Takács László, a ZTK FMVas elnöke: – Megnyugtató előnyt szereztünk a visszavágóra. Képesnek tartom csapatunkat, hogy Szlovákiában 2 meccspontot szerezzen. Azonban mindenképpen kemény csata vár ránk kint.