Megvan az 5. hely!

2006 május 12 - péntek
Zala Volán ZTE-Szeviép Szeged 78-53
(15-14, 24-15, 17-12, 22-12)
Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért. Jv.: Hartyányi, Kis.
Zala Volán ZTE: Németh (24/12), Heller (14), Szőke (12/3), Szélesy (9/6), Libicova (13). Csere: Ambrus, Hedgepeth (6), Fitos, Sárközi, Zsemberi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Nehezen lendült játékba a hazai csapat, első kosarát csak az 5. percben szerezte meg. Az időkérés sem segített, a vendégcsapat elhúzott. A negyed végén valamelyest belelendült a Zala Volán ZTE és sikerült fordítania. A második negyedben egy ideig még a Tiszapartiak irányították a játékot, azonban ezt követően jó védekezéssel 14-0-ás szériát produkált a hazai csapat, s jelentős előnyt szerzett. A nagy szünetet követően még 6 pontra felzárkózott a vendégcsapat, azonban ekkor már nem lehetett megállítani az egerszegi lányokat. Befejezés előtt 5 perccel már 70-47-et mutatott az eredményjelző. Ekkor a cserék kaptak játéklehetőséget, de így is sikerült tartani a különbséget. Ezzel a győzelemmel a Zala Volán ZTE fennállása legnagyobb sikerét érte el, az 5. helyen végzett a bajnokságban.