Mélyről kellett felkapaszkodnunk

2008 november 19 - szerda
Zalakerámia-ZTE-Polaroid Lami-Véd-Körmend 90-84(24-28, 21-26, 25-17, 20-13)NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2.500 néző.Jv: Szabó G., Maár, Domonkos.Zalakerámia ZTE: Hinnant (20/3), Watson (27/9), Kámán (10/6), Jones (3), Helbich (6). Csere: (Trepák 11/3), Gáspár (9/6), Tóth Á. (4), Simon. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Polaroid Lami-Véd-Körmend: Ferencz (12/6), Fodor G. (3/3), Fodor M. (7/3), Bialek (25/9), Banks (6). Cs: Keresztes 8, AuriantalL (16/6), Trummer (6/6), Kocsis, Hegedűs (1). Edző: Krivacsevics Dragoljub.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat, de a kevés kosár ellenére sem védekeztek jól. A 7. percben 17-15-re vezetett a Zalakerámia ZTE , az első negyed hajrája azonban a vasiaké volt. A második játékrészben továbbra is gyengélkedett a hazai csapat, a köremendiek hárompontosai rendre a kosárba találtak.

Lassan elhúztak a vendégek, a 14. percben már 33-40 volt a mérkőzés állása. A 17. percben Kámán már a negyedik személyi hibáját gyűjtötte be. Ráadásul a hazaiak büntetőket hagytak ki, két negyed után biztosan vezetett a körmendi csapat. A nagy szünetet követően is gyengén kezdtek az egerszegiek, a körmendiek lengyel légiósát, Bialeket nem tudták tartani. A 24. percben már 67-55-re vezettek a vendégek.
Ezután viszont nagy szériát produkált a Zalakerámia ZTE, 13-0-s sorozattal megfordították a vesztésre álló találkozót. A folytatásban egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat, a befejezés előtt nem sokkal azonban Watson két hárompontosa bebiztosította a hazaiak győzelmét.

VÉLEMÉNYEK:
Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – A sok eladott labda és kihagyott büntető miatt nagyon mély gödörből kellett felkapaszkodnunk, de a harmadik negyed közepétől már csapatként funkcionáltunk.

Kámán Tamás, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Ezen a mérkőzésen a szurkolók voltak a legjobbak. Mindkét csapat, de különösen mi, gyengén játszottunk, csak a győzelemnek örülhettünk.