keresés a weboldalon

Mindszentysek Szent Gellért napi zarándoklata (Diákújság pályázat)

Zalaegerszeg címer
Hírek

Mindszentysek Szent Gellért napi zarándoklata (Diákújság pályázat)

2011 október 04 - kedd
Iskolánk hagyománya, hogy minden évben Szent Gellért napján zarándoklatra megyünk. Idén úti célunk a Kertvárosi Mindszenty Emléktemplom és a nemrég felszentelt zalabesenyői Szent Anna templom volt.

A lelkes csapat 8 óra után indult az iskola parkolójából. Hamarosan a kertvárosi templom előtt várakoztunk a 9 órakor kezdődő szentmisére. A szertartást követően László atya ismertette velünk a templom rövid történetét, valamint a zászlók megáldására is sor került.

Hosszú út állt előttünk. Alsóerdőn keresztül Zalabesenyő felé vettük az irányt. Megérte a sok fáradságot, hiszen az új templom látványa gyönyörű volt. Két csoportban nézhettük meg a templombelsőt, ahol erről a templomról is megtudtunk néhány érdekességet. Ezután 1-1 tized rózsafüzért is elimádkoztunk. A déli harangszót még Besenyőben hallottuk, 1 óra körül ismét iskolánkban voltunk.
 
A tanév eleji zarándoklat reméljük mindenkinek lelki táplálékul szolgált.

Vass Dávid 5.b
Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Tartalom megosztása: