Nem hiányzott

2006 március 29 - szerda
ZTE KK  –  Nyíregyháza   65-82(18-23, 13-25, 26-12, 8-24)Zalaegerszeg, 400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bodnár, Kapitány, Gelencsér.ZTE KK:  Simon (5), Hart (18), Simmons (7), Edmonson (8), Keresztes (16). Csere: Cseszlai ((3/3),  Hoffmann (2), Csaplár Nagy E. (//3). Vezetőedző: Kis Attila.

Jól kezdett a hazai csapat, azonban 6-2-es vezetésénél a vendégek edzője időt kért. Az időkérés jót tett a vendégeknek, előbb egyenlítettek, majd fokozatosan elhúztak a védekezésben és támadásban is gyengélkedő egerszegiektől. A nagy szünetet követően viszont a ZTE nagyszerű negyedet produkálva 20 pontos hátrányt faragott le. Ekkor azonban, 62-62-es állásnál érthetetlen cseréknek köszönhetően megtört a hazaiak lendülete, s ezután teljesen összezuhanva végül szinte megszégyenítő vereséget szenvedtek. Bár a MAFC hazai pályán szintén kikapott, a kiesés egyre reálisabb veszéllyé válik a ZTE számára. (Zala-Lap Kft., B. I.)