Nem sikerült a meglepetés

2006 április 30 - vasárnap
Nyíregyháza  –  ZTE   99-89(30-24, 17-19, 23-24, 29-22)Nyíregyháza, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14.helyért. Jv.: Király, Pozsonyi, Gál.ZTE: Hoffmann (6), Hart (21), Keresztes (4), Cseszlai (7/3), Simmons (29/12). Csere: Simon (2), Kováts, Edmonson (7), Csaplár Nagy E. (8), Baki (5/3). Vezetőedző: Kis Attila.

A hosszú utazástól fáradt vendégcsapat fásultan kezdett, a hazaiak indításokból, betörésekből rendre kosarakat szereztek. A második negyedben feljavult a ZTE védőjátéka, sikerült megközelítenie a nyírségieket. Sőt a harmadik negyedben 3 pontra fel is zárkóztak az egerszegiek. A befejező negyed elején azonban 4-5 percig egyetlen kosarat sem sikerült dobniuk, s ez megpecsételte sorsukat. A hazaiak ekkor 17-3-as szériát produkáltak, s bár később a ZTE valamelyest csökkentette a hátrányát, a fordításra esélye sem maradt. (Zala-Lap Kft., B. I.)