Nem voltunk egy súlycsoportban

2010 január 25 - hétfő
Mizo Pécs 2010-ZTE NKK 86-35 (24-11, 15-8, 33-4, 14-12). NB I női kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 700 néző. V: Forrai S., Benedek Z. Pécs: Iványi (5), Fegyverneky (19/6), Mazzante (11/3), Bujdosó (4), Ohlde (14). Csere: Raksányi (2), Quigley (20/9), Turóczy (5), Horváth L. (5), Ruják (1), Sarok, Balla B. Vezetőedző: Fűzy Ákos.

ZTE: Bukovszki, Hersics (2), Rasheed (8), Szélesy (2), Crasnoscioc 11/3. Csere: Ambrus Sz., Czukor (6), Szalai (4), Szász (2), Fekete. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A vendég egerszegiek mindössze 5-5-ig tartották a lépést a többszörös bajnokkal. Ezután a pécsiek ritmust váltottak, és könnyedén húztak el a kishitűen játszó zalaiaktól. Ökölvívó nyelven szólva a megrendítő ütést a harmadik negyedben szenvedte el a ZTE, ekkor alig szereztek pontot. A befejező negyedben mindkét oldalon a cserék jutottak szóhoz, így kiegyenlített erők küzdelmét láthatták a nézők. Az összkép alapján a hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Értékelés: Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: – Korán feladtuk a mérkőzést, a Mizo átrobogott rajtunk.