Női kézilabda EB

2004 december 12 - vasárnap
Szlovénia – Szerbia-Montenegró  36-26 (17-9)Zalaegerszeg, 1.000 néző. Jv.: Kékes Cs., Kékes P.

Szlovénia: Stefanisin – Oder (8/1), Derepasko (7/4), Ilic (4), Kurent (5), Fresher (1), Ceckova (2). Csere: Gorski, Dercan (1), Ciora (3), Pus, Cerar (1), Dajcmann (4/1), Agenti. Szövetségi kapitány: Robert Begus.
Szerbia-Montenegró: Vojnics – Ognjenovics (1), Budmir (3/1), Rokics (3), Djokics (4), Batinics (6/1), Milosevics (3). Csere: Milenkovics, Djerics, Popovics (1), Mlenkovics, Loipur, Misavics (3), Buletovics, Milanovics (2). Szövetségi kapitány: Mile Iszakovics.
A csapatok csak a 10. percig haladtak fej-fej mellett, ekkor 5-5 volt az eredmény. Ezután alaposan feljavult a szlovének védekezése, Stefanisin remekül védett, s ennek köszönhetően a 20. percben már 5 góllal vezettek. A félidő hajrájában tovább tartott a szlovének szárnyalása, még növelték előnyüket. Szünet után sem változott a játék képe. A szerbek pontatlanul játszottak, nagyon sok labdát eladtak, amiből jól indultak a szlovének, góljaik kétharmadát ilyen akciókból szerezték. A mérkőzés utolsó 10 percében örömjátékot mutattak be a szlovének.