Szoborba zárt lelkület
Dr. Kocsis Gyula, a Szobrokért Alapítvány kuratóriumának elnöke felidézte a számos adakozót és azt a nem kevés munkát, melynek köszönhető a márványok aranyából alkotott művek elkészültek. Elmondta, a bölcs tudomány és a szépséges művészet szellemisége e falak között mindig is jelen volt. Bizonyítják ezt a régmúlt idők nagyszerű tanárai, nevessé vált egykori és mai diákjai.
– E szellemben csiszolódjanak a jövő diákjai is – fogalmazott végül, majd az igazgatóval tett kézfogással jelképesen átadta az alapítvány tulajdonában lévő szobrokat az iskolának.
Szabolcs Péter szobrászművész elmondta, nem önmegvalósításra törekedett, hanem alárendelte magát annak az időnek, mely az épület keletkezésétől mostanáig eltelt, igazodott az épület harmonikus formarendjéhez, illetve ahhoz a speciális helyzethez, hogy több méter magasságban helyezkednek el a szobrok.
– Együtt kell működni a tudásnak és a léleknek, a szépnek. De sokszor lehúzza a serpenyőt a tudományosságra való törekvés, ez az iskolák egyik baja – mondta az alkotó figura választása indoklásaként.
A szobrokat és a hozzájuk tartozó márvány intelemtáblákat dr. Gyimesi Endre, dr. Kocsis Gyula, Karáth Anita tanárnő, Fiszter Ágnes, a diákönkormányzat elnöke és Mihályka Éva Zsuzsanna 12. osztályos tanulók leplezték le. Az ünnepi műsorban közreműködött az iskola énekkara és diákjai. A nap többi része a tudományok és művészetek jegyében szervezett programokkal telt.
(Zala-Lap, B. K.)
Tartalom megosztása: