Több, mint helytállás

2009 március 12 - csütörtök
Zala Volán ZTE – Mizo Pécs 2010 66-74 (16-21, 14-17, 21-15, 15-21) NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. V: Forrai, Surányi

Zala Volán ZTE: Szalay (4), Ambrus (5), Rasheed (13/3), Szélesy 12/6, Horváth Zs. (15). Csere: Varga Zs. (8/3), Pungor (2), Takács (7). Vezetőedző: Bencze Tamás

Mizo Pécs 2010: Iványi (15/3), Raksányi 9/3, Sarok 2, Vajda (17/3), Ohlde (18). Csere: Ruják, Török (11), Mészáros (2), Krnjics. Vezetőedző: Füzy Ákos.

Két percig nem talált a gyűrűbe a hazai csapat, szerencsére a pécsiek is pontatlanok voltak. Így tartotta a lépést a vendégekkel a hazai együttes (4. p. 11-11). A baranyaiak rendre a centerposzton voltak eredményesek, kihasználva magassági fölényüket. A második negyed elején másolta az elsőt a hazai csapat, szintén 2 percig nem szerzett pontot, de a jó védekezésnek köszönhetően nem nőtt a különbség a két együttes között.

A harmadik negyed elején eldőlni látszott a találkozó, a pécsiek a 27. percben 52-38-ra vezettek. A Zala Volán ZTE viszont káprázatos hajrát vágott ki. A negyedik negyed elején 53-53 mutatott az eredményjelző, a hajrában azonban érvényesült a vendégek nagyobb rutinja. A Zala Volán ZTE nyerhetett volna, ha a ziccereket és büntetőket jobban dobja. A zalai lányok ennek ellenére minden dicséretet megérdemelnek, a Sopron után a másik magyar élcsapat ellen is remekül helytálltak.

Értékelés

Bencze Tamás, a Zala Volán ZTE vezetőedzője: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk a Péccsel. Dicséret illeti a lányokat, de a döntő szituációkban sokat hibáztunk, ziccert rontottunk, pontatlanul dobtuk a büntetőket. A Pécs a döntő pillanatokban elkövetett hibáinkat pedig kíméletlenül hibáinkat kihasználta.

Füzy Ákos, a Mizo Pécs 2010 vezetőedzője: – Sok sebből vérző csapatom nagy küzdelemben diadalmaskodott a jól játszó zalaiak ellen. Fiataljainknak még sokat kell tanulniuk, hogy tapasztalt játékosaink szintjére jussanak.