Továbbjutottak az egerszegi lányok

2004 november 24 - szerda
ZTE Zala Volán – Kazany (orosz)  88-75(23-24, 19-7, 21-19, 25-25)Zalaegerszeg, 300 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bidics (macedon), Badika (román).

ZTE Zala Volán: Fowler (2), Németh (5), Szélesy (13), Szőke (26), Viall (23).
Csere: Ruzicsková (19), Heller. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Kazany: Popova (2), Bikova (14), Nyikitina (20), Hlebikova (10), Piterkina (11).
Csere: Kiseleva, Kruply (17), Planikova. Vezetőedző: Leonyid Jakhmenev.
Az első percekben fej-fej melletti küzdelem alakult ki, a vendégek magassági fölényét a hazaiak sokmozgásos játékkal próbálták ellensúlyozni, mérsékelt sikerrel. A folytatásban feljavult az egerszegi csapat védekezése, és főleg Szélesy és Viall eredményessége révén sikerült elhúzniuk. A harmadik negyedben zóna védekezésre tért át az orosz csapat, s ez megzavarta az egerszegieket, előnyük 10 pont alá csökkent.
Ezt követően azonban a hazaiak ismét „elkapták a fonalat”, s Szélesy hárompontosaival újra nőtt előnyük. A befejező játékrészben a vendégek mindent megpróbáltak, de a ZTE Zala Volán már tartotta az eredményt. Az egerszegiek ezzel a győzelmükkel már továbbjutottak csoportjukból.