Új Széchenyi Terv Zalaegerszegen is
Molnár Ágnes ugyanakkor megjegyezte, hogy a cégek kielégítő működéséhez nem mindig óriási forrásokra van szükség. A legfontosabb cél az, hogy a kis családi vállalkozások elképzeléseit, melyeket 5, 10 vagy 15 millió forintnyi forrás hiányában nem tudtak megvalósítani – a telephelyfejlesztéstől kezdve az ingatlanvásárláson át a szolgáltatásbővítésig -, az Új Széchenyi Terv segítségével sikerüljön elindítani, teljesíteni. A pályázati támogatási rendszer eredményeként pedig a foglalkoztatás is bővíthető Magyarországon. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a pályázati rendszernek kiegészítő elemei is vannak, mint például az adóügy jogszabályainak változásai.
Gyutai Csaba örömmel üdvözölte a tervet, mint mondta, ezzel ismét fellendülhet a helyi gazdasági élet. Zalaegerszegen „tükörprogramként” az Új Deák Ferenc Városépítő Programot rendelik az Új Széchenyi Terv mellé.
– Létrehozunk egy olyan pénzügyi alapot, amely a helyi vállalkozók pályázati önrészéhez nyújt segítséget. Akkor lehet erős a város, ha élénk a gazdasági élet is. A Széchenyi Terv adta pályázati lehetőségekkel természetesen élni fogunk. Elsősorban a „zöldgazdaság”, az egészségipar területén tervezzük a források lehívását, de szorgalmazzuk az energiatakarékos beruházások folytatását is – részletezte a polgármester.
Érdeklődésünkre elmondta, két hónap múlva készül el a vállalkozások számára igénybe vehető önrész-támogatási konstrukció.
HoZsu
Fotó: Seres Péter
Tartalom megosztása: