Végre idegenben is

2008 december 14 - vasárnap
Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE 67-78 (28-21, 17-24, 12-19, 10-14) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Kaposvár, 700 néző. Jv.: Hartyányi, Jakab, Kapitány. Zalakerámia ZTE: Hinnant (8/6), Kámán (16/12), Gáspár, Watson (14/6), Helbich (25/3). Csere: Trepák (14/12), Jones, Simon, Tóth Á. (1). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Az első negyedben jól és pontosan dobtak a hazaiak, s főleg a kettő kettő elleni játékban voltak hatékonyak. A vendégek védekezése fokozatosan állt össze, s a második negyedben nagyon jól dobták a hárompontosakat. Ennek köszönhetően sikerült a felzárkózás, illetve az egyenlítés is. A harmadik játékrészben sikerült a hazaiak litván irányítóját kikapcsolni a játékból, ennek következtében a kaposváriak támadójátéka elbizonytalanodott.

A Zalakerámia ZTE már 16 ponttal is vezetett. Az utolsó negyed elején a vendégek belementek egy adok-kapok játékba, szerencsére ezt a hazaiak nem tudták igazán kihasználni. A Zalakerámia ZTE főként jó védekezésének köszönheti első idegenbeli sikerét.

Vélemény
Bodrogi Csaba szakmai igazgató: – Minden idegenbeli győzelem nagyon értékes, ezek közé tartozik a kaposvári is.