Vereség a hosszabbításban

2005 február 26 - szombat
MAFC  –  ZTE KK   89-85(23-24, 22-18, 17-17, 18-21, hosszabbításban 9-5)Bp. Gabányi-csarnok, 500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Hartyáni, Hegedűs.ZTE KK:  Simon (2), Kováts (10/6), Kámán (27/9), Csaplár Nagy E. (4), Wehner (12/6). Csere: Cseszlai (20/6), Keresztes (10), Volf.

Az alsóházi rangadón végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első két negyedben a ZTE gyengén védekezett, s alepattanókat is rossz százalékban szedték le. A folytatásban mind a védekezésben, mind a dobóbiztonságban valamelyest javult az egerszegiek teljesítménye, s annak ellenére győztesnek látszottak, hogy Csaplár Nagy E. korán kipontozódott. A rendes játékidő letelte előtt egy perccel még hat ponttal vezettek a vendégek, azonban durva labdaeladásokat követően egyenlített a MAFC. A hosszabbításban aztán kipontozódott Kámán, s ez megpecsételte a ZTE KK sorsát.