Vereséggel kezdte a szezont a ZTE KK

2016 október 13 - csütörtök
A 2016/2017-es bajnokság nyitómeccsén az Alba Fehérvárt látta vendégül a Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabdacsapata.

Az első negyedet jól kezdte a hazai csapat, de negyed felénél átvették az irányítást a vendégek és fokozatosan növelték előnyüket. A ZTE játékosai ponttalanul dobtak és a védekezésük sem volt tökéletes. A félidőre 12 pontos előnnyel mehetett a Fehérvár. A nagyszünet után sem változott a játék képe. A vendégek tartották megszerzett előnyüket, a ZTE pedig minden kosárért keményen megküzdött. A 24. percben már 15 ponttal vezetett az Alba. Hazai időkérést követően Mohácsi és Szabó pontjaival nyitottuk meg a hajrát. A negyed végén egy labdaszerzésből indulva Kerpel-Fronius Balázs hintett egy hárompontost megadva az alaphangot a folytatáshoz (43-54). Záró negyedben mindent beleadott a ZTE és Ubilla és Mohácsi vezérletével fokozatosan dolgozta le hátrányát. A 36. percben Norfleet egy remek csellel ültette fel Edwardsot és látványos kosárral kiegyenlített (61-61). Edwards ezen feldühödve gyorsan szórt egy távolit. Az utolsó két percben többször is fordíthatott volna a ZTE, de a távoli dobások rendre kimaradtak, az Alba pedig pontosan büntetőzve a hajrában végleg eldöntötte a rangadót. A végeredmény: Zalakerámia ZTE KK – Alba Fehérvár 65–71. A mérkőzésről Bencze Tamás elmondta, hogy a fehérváriak új védekezési formáját nehezen tudták kiismerni a játékosok és erre ráment az egész első félideje a csapatnak. A másodikban már egy másik arcát mutatta a csapat, de ez kevés volt a győzelemhez.

A ZTE KK legközelebb október 20-án a Szeged ellen folytatja a bajnokságot. A hosszabb szünet oka, hogy Mohácsi Máté és Kerpel-Fronius Balázs a magyar 3×3-as válogatott tagjaként Kínában szerepel a Fiba 3×3-as világbajnokságon.