ZTE Zala Volán – Martigny 97-76

2004 november 17 - szerda
(23-23, 28-15, 28-24, 18-14) Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Nakics, Vukanovics. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés.ZTE Zala Volán: Heller (10), Szőke (27), Németh (10), Fowler (4), Viall (14).Csere: Szélesy (20), Ruzicskova (12), Rajki-Csontos, Ambrus.Martigny: Emolet (2), Goupliot (8), Tuckova (23), Cardello (6), Moua (21).Csere: Camesi, Schmied (2), Rosset (1), Anderes (13).

Jól kezdett a ZTE Zala Volán, azonban a vendégek gyorsan átvették a vezetést. Bencze Tamás, az egerszegiek szakvezetője ekkor időt kért és sikerült rendeznie a sorokat. Ennek ellenére sem sikerült a hazaiaknak jelentősebb előnyre szert tenni, s a második negyedben is egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. Aztán szerencsére feljavult a ZTE Zala Volán védőjátéka és gyors indításokból szerzett pontokkal elhúztak a hazaiak. A harmadik negyedben is tovább tartott a lendület, s a játékrész végén már 20 pontra nőtt az előnyük, amit a mérkőzés végéig meg is tartottak. A második félidei játékával a hazai csapat rászolgált a győzelemre.