Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány
A Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítványt 2001. január 25-én hozta létre a Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlése.
Minden város számára fontos a felsőoktatás fejlesztése, hiszen hazánk európai uniós jövője a tudáson fog alapulni. Zalaegerszeg számára a felsőoktatás jelenléte a tudományos életen túl plusz haszonnal is jár (szellemi, kulturális, szórakozási hozadékkal, albérletek, több fiatal, pezsgő élet…)
A közalapítvány célja a zalaegerszegi felsőoktatás támogatása, azon belül kiemelten a mechatronikai mérnök képzés támogatása volt.
Zalaegerszeg Megyei Jogú Város számára fontos a felsőoktatás fejlesztése, azon belül kiemelt projekt a műszaki felsőoktatás.
A Közalapítvány minden tőle telhető anyagi és szellemi segítséget igyekszik megadni a Zalaegerszegen működő felsőoktatási intézmények fejlesztéséhez.
Közhasznú tevékenységei: nevelés, oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés.
A közalapítvány kuratóriumi elnöke Dr. Szász Péter.
Fő célkitűzései:
- a felsőfokú képzéshez kapcsolódó eszközigény biztosítása
- a felsőfokú intézmények működésének, fejlesztésének támogatása
- az oktatási körülmények javítása
- a felsőfokú képzésben oktató tanárok szakmai és anyagi elismerése
- PhD-ösztöndíjak meghirdetése és finanszírozása
- hallgatói ösztöndíjak
- Karrier Iroda és Diákcentrum
A Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány 2007-ben létrehozta a Karrier Iroda és Diákcentrumot, melynek szolgáltatásai kiterjednek a Zalaegerszegen található mindhárom felsőoktatási intézményre:
- Budapesti Gazdasági Egyetem Gazdálkodási Karának
- Pannon Egyetem Mérnöki Kar Mechatronikai Képzési és Kutatási Intézetének,
- Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Zalaegerszegi Képzési Központjának
Mindhárom intézmény hallgatói segítséget kapnak az irodában ügyeik intézéséhez.
2021 januárjában megalakult a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központja, amely magába foglalja a korábbi gazdálkodási és mechatronikai képzési intézményeket.
Képzési kínálatukban így három fő terület szerepel: a gazdasági, az informatikai és a műszaki képzés. Az oktatás több szinten folyik, képzési portfóliójukban az alapképzés mellett megtalálható a felsőoktatási szakképzés is. Emellett a szakirányú továbbképzésben is szerepet vállalnak. 2019-ben ingyenes pszichológiai és életvezetési tanácsadással bővült a szolgáltatásaik köre.
Amit kínál az iroda:
- állás és gyakorlati helyek ajánlása
- munkaerő-piaci tanácsadás (önéletrajz, motivációs levél, interjú)
- diákmunka lehetőségek
- továbbképzési lehetőségek
- ösztöndíj lehetőségek
- országos, regionális ismeretek nyújtása stb.
- pályaorientáció
- pályázati lehetőségek
- az iroda az EURODESK hálózat tagja, így az ERASMUS+ pályázati program multiplikátora
Zalaegerszegi HR-Café
A Karrier Iroda 2014 tavaszán hozta létre a HR-Cafét. A HR-Café célja, hogy a zalaegerszegi műszaki szakképzést összekapcsolja régiós szinten a vállalkozásokkal. A 3-4 havonta szervezett találkozókon a kis-, a közép- és a nagyvállalatok HR vezetőinek nyílik lehetősége tapasztalatcserére. Vendégként munkaügyi jogászok, a Zala megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztályának, valamint a Kereskedelmi és Ipar Kamara Szakképzési Csoportjának szakemberei is erősítik a csapatot.
Ezen munkareggelik alkalmával a szakemberek lehetőséget kapnak arra, hogy saját vállalati szemszögüket megismertessék a résztvevőkkel.
Alkalmat jelent problémák megvitatására, a sikeres elhelyezkedés érdekében szükséges elvárások ismertetésére. A képzések sajátosságai, annak erősségei, hiányosságai is megvitatásra kerülnek.
A HR-Café nyitott, várja a csatlakozni kívánó szakemberek jelentkezését.
Elérhetőségek:
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Kossuth Lajos utca 17-19.
Telefon: +36-92/502-194
Fax: +36-92/311-474
Email: zfok@zalaegerszeg.hu
Honlap: zfok.zalaegerszeg.hu
Tartalom megosztása: