Hírek

Zalaegerszeg címer

Együttműködési megállapodás – létrejött a Zalaegerszegi Felsőoktatási Fórum

Együttműködési megállapodás írt alá Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Pannon Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karával valamint a Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával. A Zalaegerszegi Felsőoktatási Fórum célja, hogy a város, a gazdasági szereplők és a felsőoktatási intézmények stratégiai összefogását erősítsék.

Bevezetőjében a polgármester hangsúlyozta: ezzel az együttműködéssel egy új fejezetet nyitnak, miközben eddigi kapcsolataikat szorosabbra kívánják fűzni.

A kezdeményezéssel a felsőoktatásban is a rendszeres partnerségre számítanak. Abonyi János a kutatás-fejlesztés és az innováció terén vár erősödést.

A kereskedelmi és ipakamara elnöke bízik a közös projektek sikerében, s egyben reméli, hogy azok eredményét a jövőben egyértelműen tudják kamatoztatni.

A stratégiai összefogás kiemelt szándéka, hogy Zalaegerszeg, igazi egyetemi várossá váljon, s a jövő nemzedékének élhető környezetet biztosítson.

K-Sz.Sz./E.K.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

EgerszegFeszt, a mosolygós fesztivál

Több, mint ezren léptek fel a három napon át tartó EgerszegFeszten. A belvárosban felállított színpadokon táncosok, fúvószenekarok, művészeti csoportok és néptáncegyüttesek, valamint ismert előadók és népszerű zenekarok szórakoztatták a közönséget. A legkisebbeket bábelőadásokkal és interaktív játékokkal várták, míg a Civil Udvarban egyesületek és alapítványok mutatták be tevékenységüket.

 

Mintegy 70 kiállító érkezett a fesztiválra. A kézműves portékák mellett a vendéglátók is bőséges étel- és italkínálattal készültek, így valamennyi korosztály megtalálta a számára legvonzóbb programot vagy ínyencséget.

A szervezők munkáját háromszázan segítették, akik azért dolgoztak, hogy a programkavalkádban minden korosztály jól érezze magát. Az EgerszegFeszt legfőbb célja továbbra is az, hogy bemutassa a város kulturális értékeit és gasztronómiai hagyományait, miközben tartalmas szórakozást kínál a látogatóknak.

A rendezvénysorozatot vasárnap este a Kör című musicallel zárták. A produkcióban ikonikus rockslágerek csendültek fel, a látványt pedig LED-falak és pirotechnikai elemek tették még izgalmasabbá.

K.I./V.S.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

II. fokú hőségriasztás

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatai, valamint a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ szakmai ajánlását figyelembe véve Dr. Szabó Enikő helyettes országos tisztifőorvos asszony az ország egész területére:

2026. június 20. (szombat) 00.00 órától kezdődően 
2026. június 23. (kedd) 24.00 óráig
II. fokú hőségriasztást adott ki.

Tájékoztatjuk továbbá, hogy az országos tisztifőorvos által kiadott hőségriasztások híre a továbbiakban a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által üzemeltetett VÉSZ applikáción keresztül is elérhető lesz a lakosság azonnali és hatékony tájékoztatása érdekében.

Elkezdődött az EgerszegFeszt

Elkezdődött az EgerszegFeszt, ahova idén mintegy ezer fellépő érkezik. A kínálatban koncertek, táncbemutató, színházi előadás és változatos kísérőprogramok vannak. A háromnapos ingyenes rendezvényhez zalaegerszegi intézmények és civil szervezetek ugyancsak csatlakoztak.

91 éve rendezték meg először a Göcseji Hetet, ennek utódja az EgerszegFeszt, amelynek repertoárja napjainkra jelentősen bővült.

 

A kitelepülő intézmények közül a helyi múzeumok több attrakcióval készültek.

A népművészek mindhárom nap mesterségbemutatót tartanak, több kézműves termék a jurtakészítéshez kapcsolódik.

A főutcán bor és gasztromustra, valamint kézműves termékek vására fokozza az élményeket.

M.O./I.G.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Pályázat – Gyermekrajzzal díszítik az oldalfalat

A Mikes utcai ovi és én címmel hirdetett rajzpályázatot a város önkormányzata. A zsűri által legszebbnek ítélt alkotás az intézmény melletti garázs északi falára kerül majd fel.

Az elmúlt években számos felújítás valósult meg a Mikes utcai óvodában.

 

A belső átváltozást, és a külső rekonstrukciót követően az önkormányzat most az ingatlan környezetét is szeretné megszépíteni. Bali Zoltán alpolgármester kiemelte, elsősorban, de nem csak olyan gyerekek rajzait várják, akik valamilyen módon kötődnek a több évtizedes épülethez.

A szabadon választott technikával A4-es méretben készült műveket július 10-ig várják a Polgármesteri Hivatal portájára.

A zsűrizésben az óvoda vezetése – üdvözölve az újabb szépülési lehetőséget – is részt vesz.

A legjobb alkotások készítőit értékes ajándékokkal jutalmazzák. Az első helyezett rajza természetesen az oldalfalra kerül.

S.V./V.S.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Közgyűlés – Fontos kérdésekben döntöttek

Nyári szünet előtti utolsó ülését tartotta a zalaegerszegi közgyűlés. A grémium ezúttal 22 napirendi pontot tárgyalt. Ezek közül a leglényegesebbekről Balaicz Zoltán polgármester a városházán tájékoztatta az újságírókat.

A közgyűlés elfogadta a MÁV Személyszállítási Zrt. 2025-ös helyi tevékenységéről szóló beszámolót. Ez alapján Zalaegerszeg esetében a veszteségfinanszírozás teljes összege meghaladja az 1,1 milliárd forintot.

A Megyei Jogú Városok Szövetsége már korábban megfogalmazta, hogy a kifizetéshez a nagyvárosoknak segítségre van szükségük. Ennek egyik módja lehet a vállalatnak nyújtott bértámogatás.

Tárgyalták a költségvetés II. negyedévi módosítását, ezzel a főösszeg 48,8 milliárd forintra nőtt.

Személyi kérdésekről ugyancsak döntöttek: a Belvárosi I. számú Óvoda új igazgatójának Pintér Henriettát, a Landorhegyi Óvoda vezetőjének pedig Takácsné Vass Editet választották.

Elfogadták a márciusban elfogadott határozat véglegesítését, miszerint a Zala-Lap Kft. beolvad a Zalaegerszegi Médiacentrumba.

A grémium legközelebb szeptemberben tanácskozik. Addig is a sürgős kérdésekről rendkívüli ülésen döntenek.

S.V./G.Zs.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Filmzenei koncertre várják az érdeklődőket július 4-én

Az eseménynek idén is a Dísz tér ad helyet, ahol ismert dallamok csendülnek fel. Ezeket a Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar tolmácsolásában hallhatja a közönség.

 

Kezdetben a kertvárosi szabadtéri moziban szólaltak meg a többnyire filmszínházakból ismert slágerek. A kezdeményezés sikerét jelezte, hogy a következő évben már a Dísz tér lett a helyszín.

Az első koncertet 2021-ben adták, melynek ötletgazdája Galbavy Zoltán volt. Az idei zenei kínálatot az érzelmekre alapozzák.

Immár hatodik alkalommal rendezik meg ezt a programot, melyben teljesen új műsorral várják a hallgatóságot.

A házigazdák abban bíznak, hogy az újítások mindegyike tovább növeli a sorozat népszerűségét. Rossz idő esetén az érdeklődőket az Art moziban várják, ám csak azokat, akik előre regisztrálnak.

K-Sz.Sz./G.Zs.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Jubileumi évadra készül a Kvártélyház

Jubileumi évadra készül a Kvártélyház. A szabadtéri színház kedvelőit 20. alakommal várják a belvárosba.

A nyári évad a hagyományokhoz híven kortárs művekkel indul. Ezekre az előadásokra június 29-től 5 napon keresztül várják az érdeklődőket.

Továbbra is műsoron marad A padlás című, félig mese, félig musical, ami 2008 óta szerepel a Kvártélyház kínálatában. Az idei bemutató egyfajta visszatekintés is a legelső évadra.

A társulat nyáron többször Szigligeten vendégszerepel. A szezont augusztusban – a hagyományokhoz híven-, a Zalai Táncegyüttes műsora zárja.

K-Sz.Sz./Sz.L.


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Nekünk Zalaegerszeg az első! – Megalakult az új egyesület

Május 13-án, a város napján alakult meg a Nekünk Zalaegerszeg az első! nevű egyesület a megyeszékhelyen. Tagjaikat és fő célkitűzésüket sajtótájékoztatón mutatták be a Korona Szalonban.

Hóbor Erzsébet tiszteletbeli vezető és Juhász Előd János elnök ismertették a jelenleg 50 főt számláló közösség alapelveit. Úgy fogalmaztak: a köztiszteletben álló, helyi születésű, vagy hosszú ideje itt élő, többek között kulturális, oktatási, művészeti és egészségügyi szakemberek eddig is sokat tettek a városért. Céljuk, hogy a jövőben közösen érjenek el eredményeket.

Az alapítók 3 fontos alapgondolatot fogalmaztak meg, melyek mentén munkájukat szeretnék végezni. Ezek közül az első kettő az európai értékek és a polgári gondolkodás tisztelete.

A civil közösség megalapításának ötlete Balaicz Zoltán polgármestertől származott, aki maga is tagja az egyesületnek. Mint mondta, egy olyan teret szerettek volna megteremteni, ami lehetőséget ad a város jövőjének formálásához.

A minden hasonló értékeket vallók számára nyitott társaság a jövőben fórumok, és szakmai beszélgetések szervezését tervezi.

S.V./E.K.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Szent Antal-napi szentmisét tartottak a Jánkahegyen

Szent Antal-napi búcsúra várták az egerszegieket vasárnap, a Jánkahegyen.

A szertartást az immár 30 éves kápolna előtt tartották, ahol a hívek közös imádságra gyűltek össze.

 

Ezt megelőzően Baranyai Sándor közösségért végzett munkáját Balaicz Zoltán polgármester és Galbavy Zoltán önkormányzati képviselő kitüntető oklevéllel ismerte el. A képviselő a beszédében kiemelte: ezt a helyet a közös álmok, az Isten iránti szeretet, valamint a jövőbe vetett hit köti össze.

B.L./V.S.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.