Balaicz Zoltán volt az Egerszegi Esték vendége (Videó)
Az év első Egerszegi Estékje évértékelővel várta a nézőket. A ZTV stúdiójába Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere érkezett, aki a 2021-es év legfontosabb beruházásairól, fejlesztéseiről, kiemelkedő eseményeiről számolt be.
Évindító tájékoztatót tartottak (Videó)
jó válaszokat adott Zalaegerszeg a 2019-ben kezdődött világjárványra, és a vele járó kihívásokra, így számottevően fejlődött a gazdasága. Ugyanakkor megvalósított egy olyan összefogást, amire országos szinten is felfigyeltek – mondta Balaicz Zoltán az évindító sajtótájékoztatón. A megyeházán tartott eseményen részt vett Vigh László országgyűlési képviselő, Sifter Rózsa kormánymegbízott, és Pál Attila megyei közgyűlési elnök. Valamennyien értékelték az elmúlt időszak történéseit és beszámoltak a közeljövőre tervezett fejlesztésekről.
Kéményseprők kívántak szerencsét (Videó)
A 90-es évek közepe óta hagyomány Zalaegerszegen, hogy kéményseprő kíván sok szerencsét az újévre a mindenkori polgármesternek, s rajta keresztül a város valamennyi lakójának. Így történt ez idén is.
Gyermekeknek kedveskedtek (Videó)
Megajándékozta a Zalaegerszegi Gyermekotthon lakóit a Zalaegerszeg Barátai Egyesület. Az immár hagyományos karácsony előtti eseményen ajándékokkal, pizzával és filmvetítéssel lepték meg a fiatalokat.
Balaicz Zoltán volt az Egerszegi Esték vendége (Videó)
Megtartotta idei utolsó közgyűlését Zalaegerszeg képviselőtestülete. A legfontosabb napirendi pontokról Frauenhoffer Márta beszélgetett az Egerszegi Estékben Balaicz Zoltán polgármesterrel.
Átadták a Zalaegerszegért díjakat (Videó)
Átadták a Zalaegerszegért díjakat ma délután a város Dísztermében. A zalai megyeszékhely okleveles említésének 600 éves évfordulójának záróeseményén a díszpolgárok kezdeményezésére bemutatták a Zalaegerszegi Hitvallásról szóló alapdokumentumot, amely a város szeretetéről, a lokálpatriotizmusról, egymás tiszteletéről és az összefogásról szól.
Szobrot avattak Zalaegerszegen (Videó)
A megyeszékhely hivatalosan is városként említésének jubileuma alkalmából az első ismert városbírót, Mihály deákot formázták meg. Az alkotás a felújított Göcseji Múzeum Mindszenty tér felőli oldalánál, a történelmi központban kapott helyet.
Elkészült (Videó)
Elkészült az a közlekedési csomópont, mely az Alsóerdei Sport- és Élménypark biztonságos megközelítését segíti. A beruházás részleteiről – a helyszínen – sajtótájékoztatón számoltak be az újságíróknak.
ZEGinfo (Videó)
Megtartotta közgyűlés utáni sajtótájékoztatóját Balaicz Zoltán polgármester. A ZEGinfón a városvezető a grémium által tárgyalt 52 napirendről adott összegzést. A testület módosította a 2021. évi költségvetést, melynek főösszege 75,8 milliárd forintra emelkedett.
Gárdonyi utca felújítás (Videó)
Felújították a járdát a Gárdonyi Géza utcában. A korábbit teljes szélességében és szerkezetében elbontották, majd a gyalogoskapu-bejárók magasságának figyelembe vételével ismét felépítették.

