Eredményesen gazdálkodtak az önkormányzati vállalatok Zalaegerszegen (Videó)
Új fő tulajdonosa van a ZTE FC-nek, költségvetési szempontból rendben van a város, és tavaly jó színvonalon és eredményesen gazdálkodtak az önkormányzati tulajdonú cégek. Minderről a város csütörtöki közgyűlésén döntöttek a képviselők.
Elmarad az Edda-koncert (Videó)
A XX. Egerszeg Fesztivál szervezői tájékoztatják a közönséget, hogy a péntekre tervezett Edda-koncert elmarad. A várható extrém időjárási viszonyokra tekintettel, biztonsági okokból döntöttek így.
Útlezárás
2014. május 25-én (vasárnap) a Hősök napi megemlékezés miatt 11.00 órától – 12.00-óráig lezárják az Október 6. teret.
Közös dolgaink (Videó)
A magyar-lengyel barátság jegyében nyílt kiállítás a XX. Egerszeg Fesztivál részeként a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben. Frimmel Gyula grafikus és Horváth László szobrász alkotásai mellett a Krosznóból érkezett vendégek műveit is megcsodálhatják az érdeklődők. A kiállítással a két testvérváros közötti barátságot szeretnék tovább erősíteni.
Tízpróba verseny nyugdíjasoknak (Videó)
Először szerveztek Zalaegerszegen tízpróba versenyt nyugdíjasoknak. Idén a város is csatlakozott „Az életet az éveknek” elnevezésű országos programhoz. A felmenő rendszerű vetélkedőt az Apáczai ÁMK területén tartották. A rendezvényen mintegy 50 nyugdíjas vett részt.
Szalay Annamáriára emlékeztek (Videó)
Az egy évvel ezelőtt elhunyt Szalay Annamáriára, a Médiatanács korábbi elnökére emlékeztek vasárnap szülővárosában, Zalaegerszegen. A Mária Magdolna Plébániatemplomban bemutatott szentmisét a város jelentős patrónusának tiszteletére ajánlották fel.
Száz táblás sakk a sportcsarnokban
Száz táblás sakkpárbajt rendeztek a Városi Sportcsarnokban. A Zala és Vas megye közötti küzdelem már több évtizedes múltra tekint vissza. A táblák mögül nem hiányoztak az élsakkozók sem, de most a tapasztalatszerzésen és a kapcsolatok ápolásán volt a hangsúly.
Végigsöpörtük a várost (Videó)
Zalaegerszegen eggyel több ok volt szombaton a város rendbetételére, hiszen itt negyedik éve „Söpörjünk végig a városon!” jelszóval ragadnak kesztyűt, zsákot és takarító eszközöket a helyiek, hogy a húsz esztendős Egerszeg Fesztivál nyitó eseményeként összeszedjék a mások által eldobott szemetet.
Emlékmontázs – Búcsú az iskolánktól
Féltem és ijedt voltam. Az első évnyitón még nem tudtam, hogy mi vár rám. Egy kedves tanító néni bevezetett minket a termünkbe és mindent elmagyarázott. Másnap már könnyebb szívvel indultam az iskolába. Sokat játszottunk és gyorsan tanultunk. Néha előfordult, hogy anyának szólítottuk Ildi nénit vagy Erika nénit. Nem is tévedtünk nagyot, hiszen pontosan olyanok voltak, mint a szüleink, csak ők az iskolában egyengették az utunkat.
János vitéz falujában jártam… – Drámaóra az 5.a osztályban
Rendhagyó drámaórán vett részt az 5.a Eszti néni vezetésével. Az órát egy hangulat teszttel kezdtük, majd egy verses mondókával játszottunk. Elképzeltük Jancsi faluját, az ott élő emberek szobrát alkottuk meg. Utána csapatokat alapítottunk, minden csoport egy-egy képet rakott ki, majd a csapat tagjainak állóképet kellett készíteni.

